Nerezidentní britská společnost s kyperskou pobočkou

28. 03. 2017
Nerezidentní britská společnost s kyperskou pobočkou

V tomto článku se zaměříme na strukturu, která zajišťuje prestiž spojenou s použitím britské společnosti na straně jedné a zároveň umožňuje využít nižší korporátní daňovou sazbu aplikovanou na společnosti daňově rezidentní na Kypru na straně druhé.

Podle § 249 finančního zákona z roku 1994 je za předpokladu, že se skutečné místo vedení společnosti registrované ve Velké Británii nachází v zemi, s níž Spojené království podepsalo smlouvu o zamezení dvojího zdanění  /v našem konkrétním případě na Kypru), společnost je považovaná za nerezidentní v UK a naopak daňově rezidentní na Kypru.

Výhody na Kypru

Pokud je tedy UK společnost řízena a kontrolována z Kypru, veškerý její celosvětový zdanitelný příjem bude daněn na Kypru, a to korporátní daňovou sazbou ve výši 12,5%, která je výrazně nižší než sazba daně právnických osob v UK (aktuálně 20%). Navíc může společnost využít mnoho dalších daňových výhod a osvobození vyplývající z kyperského práva, případně výhod plynoucích z široké sítě mezinárodních smluv o zamezení dvojímu zdanění.

K dosažení toho daňového zvýhodnění je nutno založit kyperskou pobočku UK společnosti (řekněme obdoba organizační složky), a to podáním žádosti na kyperském daňovém úřadě, který následně pobočce vydá daňové identifikační číslo. To je nutné doložit k prokázání daňové rezidentury UK společnosti před britským daňovým úřadem (HMRC).

Výsledkem je společnost s prestižní adresou sídla v Londýně a s veškerými výhodami daňového systému na Kypru.

 

 

Kontaktujte nás pro nezávaznou konzultaci zdarma

E-mail: info@kaminari.cz
Tel.: +420 734 245 176