Malta - kryptoměny

27. 09. 2017
Malta - kryptoměny

V posledním článku jsme vás informovali o novém fenoménu v platebním styku – Bitcoin (článek Bitcoin - fenomén v platebním styku). Obecně vzato, kryptoměny byly v poslední době přijímány rozpačitě, zejména ze strany bankovních institucí. Je to celkem přirozené, jelikož nepodléhají přísné regulaci a nepopiratelně v některých segmentech trhu plně alternují/konkurují běžnému platebnímu styku a jsou tedy již naplno součástí běžné ekonomiky. Lze se logicky domnívat, že tento boom současnosti nikdo nezastaví, proto je přirozenější zamyslet se nad tím, jak se trhu a poptávce přizpůsobit a tzv. „jít s dobou“, o což  se pokouší Malta.

 

Malta - Blockchain Taskforce

Maltská vláda oznámila záměr sestavení speciální pracovní skupiny odborníků, která pomůže implementovat do lokálních zákonů národní strategii ohledně kryptoměn (National Blockchain Strategy).  Tuto specializovanou skupinu bude řídit a kontrolovat Vincent Muscat (zástupce státní správy na Maltě), dalšími členy týmu budou lokální advokáti a specialisté v oboru kryptoměn. Cílem je předložení návrhu vládě s možnostmi využití kryptoměn v běžném životě na Maltě, tedy ve veřejném sektoru. K diskusi na téma oficiální implementace kryptoměn na Maltě bylo pozváno i sedm největších lokálních finančně poradenských společností, které mohou přispívat názory a návrhy vedoucí k růstu maltské digitální ekonomiky.


Vzhledem k době, ve které se nacházíme, je toto zcela jistě cesta správným směrem. Poptávka po kryptoměnách ze strany privátních i zahraničních investorů je obrovská. Je jen otázkou krátkého času, kdy se připojí i další země k oficiální implementaci současných moderních trendů.