HONGKONG – POPULARITA STOUPÁ

29. 01. 2016
HONGKONG – POPULARITA STOUPÁ

Hongkong historicky vždy patřil k oblíbeným nástrojům pro účely mezinárodního daňového plánování, zejména pro obchodování se zbožím v asijském regionu a pro účely investic do lokálních nemovitostí. V poslední době však popularita Hongkongu výrazně stoupá, čehož důkazem je statistika hongkongského obchodního rejstříku.

Ke konci roku 2015 rejstřík evidoval necelých 1,3 mil. zaregistrovaných aktivních společností, což je o 16.000 více, než ve stejném období roku předešlého. Počet nově založených společností v roce 2015 dosáhl 139.209. Zástupce obchodního rejstříku komentoval tento stav a trend, kdy úspěch spatřuje v zavedení plnohodnotného online systému pro elektronické podávání žádostí pro nové registrace společností. Online systém byl spuštěn v březnu 2015 a za necelých 9 měsíců tuto službu využilo 35.448 společností s žádostí o registraci.

Zvýšenou poptávku po této prestižní jurisdikci sledujeme i v naší kanceláři. Podnikatelé vyhledávají tuto stabilní jurisdikci pro účely mezinárodního daňového plánování a zajištění anonymity vlastnictví.

Přečtěte si, jak používat offshore společnosti